Her şeyden önce bu cihazlar da arıza yapabilir. Önemli olan doğru fotokopi makinesini uygun fiyata almaktır.
      Diğer bir önemli husus satış sonrası hizmet yani, fotokopi makinesi servislerine kolay ulaşım ve servis ağı yaygınlığı: Fotokopi makinesi servisleri tamir hizmeti hızlı ve güvenilir olmalıdır. Kullanılan teknoloji, fotokopi makinesi garanti süresinin uzunluğu ve bu garanti süresince verimli (hızlı profesyonel servis, malzeme ve ucuz yedek parça maliyeti garantisi) servis verilmesidir. Yoksa sadece ucuz diye fotokopi makineleri satın almak, israftan ve günü kurtarmaktan başka bir amaca hizmet etmeyecektir.
       Şuursuz bir alış verişin zararları ve ülkece ucuz mal alacak kadar zengin olmadığımız hepinizin bilgisi dâhilindedir. En azından sağlam bir makine bozuk bir makineden daha değerlidir.
      Diğer taraftan üretici firmanın televizyon ve çeşitli medyada yayınlanan fotokopi makinesi reklamları da gözünüzü boyamasın.
     Dayanıksız ve ucuz veya aldatıcı reklam ürünü fotokopi makinesi alıp ardından Tüketici Mahkemesi ve Tüketici Hakem Heyetleri ile uğraşarak kaybedeceğiniz zaman ve para kaybı, fotokopi makinesini alırken vereceğiniz önem ve zamandan daha fazladır.
     En önemlisi, makineyi ucuz almak değil, ucuz kopyayı mal edebilmektir.

     Ürünün satın alma maliyetinden ziyade, kullanım maliyeti önem kazanmaktadır. Hiç bitmeyen yedek parça masrafları, teknik servis masrafları bir süre sonra ürünün ilk alım maliyetini katlamaktadır. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.