*Tonerin içindeki toz bitmiştir.

Tonerin içindeki  tozu kalmayınca , kağıdın bir tarafı koyu bir tarafı silik yazar .Tonerin içindeki parçalar bilinçli bir şekilde  dayanıksız olarak üretiliyor ki müşteri  her zaman orijinal ürün almak zorunda kalsın.Toneri çıkarıp sallamak her ne kadar size çözüm gibi gelsede bunu yaparak tonerin içindeki parçalara zarar vermiş oluyorsunuz.Toner parçaları deforme oluyor, çöp haznesindeki atık toz sağa sola kaçıyor ve dişliler dönmüyor Bir süre sonra toner kullanılmaz oluyor ve yazıcıya zarar verme aşamasına bile geçebiliyor.

*Toner drum ünitesinin ömrü bitmiştir

Olası bir ihtimalle drum ünitesindeki teflon kaplama incelmiştir. Drum görüntüyü kâğıda aktarmada kilit parçadır. Çizilmemesi, darbe görmemesi çok önemlidir. Kimi drumlar toner üzerindedir; kimilerinde ise drum ünitesi tonerden ayrı olarak bulunmaktadır ve maliyetleri oldukça yüksektir.
Tonerleri doldurduktan sonra siyah ve ışık geçirmeyen toner poşetlerine koyarız ki drumlar ışık görmesin.

              Genelde drum değiştiğinde baskı kalitesi geri döner.

            *Manyetik merdane deforme olmuştur

En son ve en az rastlanan durum da, toner o kadar çok kullanılmıştır ve dolum görmüştür ki, manyetik merdanenin mıknatıs özelliği kaybolmuştur, kalitesiz tozlar nedeni ile merdane toz tutmaz  hale gelir. 
Bu durum, deforme olan bölgenin tozu içerden saramayıp kâğıda aktaramaması haline dönüşür ki, hangi bölge deforme ise o bölgede silik baskı ortaya çıkar. 

Eğer parça değiştirmek çözüm olmayacak ise, orjinal toner alıp servet ödemek yerine, sıfır muadil toner satın alarak tonerinizi yenileyebilirsiniz.

GEREK DOLUM GEREKSE MUADİL TONER KONUSUNDA HER TÜRLÜ TEKNİK DESTEK VE HİZMET VERMEKTEYİZ.ARIZA DURUMUNDA SİZ ARAYIN BİZ GELELİM ZAMANINIZ SİZE KALSIN.

0 258 24 188 18 - 0 537 202 76 99

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.