Fotokopi makineleri alırken öncelikli dikkat edilmesi gereken husus kopya başı maliyet ve teknik servis hizmetidir. 

      Her şeyden önce bu cihazlar da arıza yapabilir. Önemli olan ihtiyacımızı karşılayacak olan özellikteki fotokopi makinesini tespit etmektir. Bu konuda en doğru tespiti aylık iş hacmine göre teknik servis yetkililerinden (satış personeli değil) destek isteyerek yapmak en doğru olanıdır.

      Diğer bir önemli husus satış sonrası hizmettir. Yani servis ağı yaygınlığı;

    Fotokopi makineleri sürekli servise bağlı ürünlerdir. Birçok markada, ürün garanti kapsamında olmasına rağmen karşınızda yetkili kurum, kişi veya muhatap bulamazsınız. Bu sebeple makineyi satın alırken muhatap bulabileceğiniz ve garanti süresince ve sonrasında tam müşteri memnuniyetini esas alarak tüm sorunlarınıza çözüm olacak firmaları tercih etmeniz gerekmektedir.

    Fotokopi makinesi servislerinin; tamir hizmeti hızlı ve güvenilir olmalıdır. Kullanılan teknoloji, garanti süresinin uzunluğu verimli teknik servis hizmeti sunmasıdır. Aksi takdirde sadece ucuz diye fotokopi makinesi satın almak, israftan ve günü kurtarmaktan başka bir amaca hizmet etmeyecektir. Neye göre ucuz? Kime göre ucuz?
      Şuursuz bir alış verişin zararları ve ülkece ucuz mal alacak kadar zengin olmadığımız hepinizin bilgisi dâhilindedir.
     Diğer taraftan üretici firmanın televizyon ve çeşitli medyada yayınlanan fotokopi makinesi reklamları da gözünüzü boyamasın.

    * Sonuç olarak amaç; MAKİNEYİ UCUZ ALMAK DEĞİL, KOPYAYI UCUZA MAL EDEBİLMEKTİR.

BELİRTİLEN HUSUSLARI DİKKATE ALMAYACAKSANIZ; MAKİNEYİ SATIN ALMAKTAN VAZGEÇİP KİRALAMA SİSTEMİNİ DEĞERLENDİRMENİZİ TAVSİYE EDERİZ..AKSİ TAKDİRDE SADECE FOTOKOPİ MAKİNESİ DEĞİL ,BÜYÜK BİR SIKINTYIDA BERABERİNDE ALMIŞ OLACAKSINIZ.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.